Tri-County Soccer League 2017 Over 40 Schedule
 Directory:
  Home
  News
  Directions
  Contacts
  Rules
  Fees
  Links
  Archives
 Divisions:
  Over-30
  Over-40
  Over-48
  Fall
  Playoffs

2017 Over 40 Schedule
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
4/20Thu8:30pm Inter NJ Union 4H   0-2
4/20Thu8:30pm Amici Tewksbury Torpey S.Saad 2-0
4/20Thu6:30pm Persepolis Warren United Meadowbreeze #1 R.Rodhas 0-0
4/20Thu9:00pm AC Stirling Mannion BRHS 1000 K.Freeman 3-1
4/20Thu6:30pm Rovers GFSC 40 Lenape #4 N.Mykulak 6-0
4/20Thu6:30pm Bridgewater Hillsborough United Singley Park B.DosSantos 3-1
4/20Thu6:30pm Vesper New Providence Bard R.Tzetzos 1-1
4/20Thu6:30pm Hunterdon Union FC 40 Armada FC Summer Rd J.Pidany 0-1
4/20Thu6:30pm Ingredion 40 Clinton Town FC O40 Finn F C.Spilletti 1-2
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
4/27Thu9:00pm Inter Amici BRHS 1000 Rodhas 2-4
4/27Thu6:30pm Tewksbury Warren United Meadowbreeze #1    
4/27Thu9:20pm AC Stirling Persepolis Bridgewater Municipal Turf O.Doyle 0-4
4/27Thu8:30pm NJ Union Rovers Mountain Park Mandell 4-2
4/27Thu6:30pm Mannion Ingredion 40 Howe #3 Ashcroft 3-2
4/27Thu6:30pm New Providence Bridgewater 4H Billy.E 2-2
4/27Thu8:30pm Armada FC Vesper Torpey Spilletti 4-0
4/27Thu6:30pm Hunterdon Union FC 40 Clinton Town FC O40 Finn F Santo 2-5
4/27Thu6:30pm GFSC 40 Hillsborough United Singley Park Tzetzos 2-5
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
5/4Thu8:30pm Inter Tewksbury Torpey Tzetzos 4-0
5/4Thu9:20pm Mannion Persepolis Bridgewater Municipal Turf Mykulak 0-0
5/4Thu9:00pm AC Stirling Amici BRHS 1000 Horincewich 1-3
5/4Thu6:30pm Rovers Warren United Meadowbreeze #1 Givler 6-1
5/4Thu6:30pm NJ Union Hillsborough United Singley Park Pidany 5-0
5/4Thu6:30pm Vesper Bridgewater 4H Ashcroft 0-4
5/4Thu6:30pm Hunterdon Union FC 40 Ingredion 40 Howe #3 Freeman 3-0
5/4Thu6:30pm Clinton Town FC O40 New Providence Bard M.Erroude 4-1
5/4Thu6:30pm GFSC 40 Armada FC Summer Rd Yeung.Chung 1-7
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
5/11Thu6:30pm Inter AC Stirling Snyder/GL/Passaic River Park Bohorquez 2-2
5/11Thu8:30pm Tewksbury NJ Union 4H Freeman 5-2
5/11Thu8:30pm Amici Rovers Mountain Park Tzetzos 1-1
5/11Thu9:00pm Warren United Mannion BRHS 1000 A.Eitel 2-4
5/11Thu9:20pm Hunterdon Union FC 40 Persepolis Bridgewater Municipal Turf Givler 1-4
5/11Thu6:30pm Clinton Town FC O40 Bridgewater 4H Pidany 1-3
5/11Thu8:30pm Hillsborough United Vesper Torpey Santo 4-3
5/11Thu6:30pm New Providence GFSC 40 Clover Hill N.Mykulak 4-1
5/11Thu6:30pm Ingredion 40 Armada FC Summer Rd Billy.E 0-2
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
5/18Thu9:00pm NJ Union Amici BRHS 1000 Freeman 5-6
5/18Thu6:30pm AC Stirling Warren United Meadowbreeze #1 B.Clemente 3-4
5/18Thu9:20pm Tewksbury Persepolis Bridgewater Municipal Turf Horincewich 2-5
5/18Thu8:30pm Mannion Rovers Mountain Park Davis 3-2
5/18Thu6:30pm Inter Bridgewater 4H N.Mykulak 2-0
5/18Thu6:30pm New Providence Hillsborough United Singley Park DosSantos 0-3
5/18Thu6:30pm Clinton Town FC O40 Armada FC Summer Rd Santo 4-7
5/18Thu8:30pm Hunterdon Union FC 40 Vesper Torpey Tzetzos 4-2
5/18Thu6:30pm Ingredion 40 GFSC 40 Clover Hill B.Doyle 3-0
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
5/25Thu9:00pm NJ Union Mannion BRHS 1000 Kelly 1-1
5/25Thu9:20pm Rovers Persepolis Bridgewater Municipal Turf Chung 1-0
5/25Thu6:30pm Vesper Clinton Town FC O40 Finn F    
5/25Thu6:30pm Hunterdon Union FC 40 GFSC 40 Clover Hill    
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
6/1Thu9:20pm Inter Persepolis Bridgewater Municipal Turf Ashcroft 1-2
6/1Thu6:30pm NJ Union Warren United Meadowbreeze #1 Givler 5-1
6/1Thu9:00pm Amici Mannion BRHS 1000 Rodhas 4-1
6/1Thu8:30pm AC Stirling Rovers Mountain Park    
6/1Thu8:30pm Tewksbury Vesper Torpey Goldstein 5-0
6/1Thu6:30pm Hunterdon Union FC 40 Bridgewater 4H Spiletti  
6/1Thu6:30pm Hillsborough United Armada FC Summer Rd Santo 0-2
6/1Thu6:30pm Ingredion 40 New Providence Bard Mandell 2-0
6/1Thu6:30pm GFSC 40 Clinton Town FC O40 Finn F B.Clemente 1-7
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
6/8Thu9:00pm Inter Mannion BRHS 1000 Sali 4-1
6/8Thu8:30pm Persepolis NJ Union 4H B.Doyle 1-3
6/8Thu6:30pm Amici Warren United Meadowbreeze #1 B.Clemente 2-8
6/8Thu6:30pm Tewksbury Rovers Dudderstat    
6/8Thu6:30pm AC Stirling Clinton Town FC O40 Finn F K.clemente 3-1
6/8Thu6:30pm Bridgewater Ingredion 40 Howe #3 Freeman 5-1
6/8Thu6:30pm Hunterdon Union FC 40 Hillsborough United Singley Park Chung 0-2
6/8Thu6:30pm New Providence Armada FC Summer Rd DosSantos 3-5
6/8Thu8:30pm GFSC 40 Vesper Torpey Spilletti 3-5
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
6/15Thu6:30pm NJ Union AC Stirling Snyder/GL/Passaic River Park Horincewich 6-2
6/15Thu9:00pm Persepolis Amici BRHS 1000 Spilletti 1-2
6/15Thu8:30pm Mannion Tewksbury Torpey N.Mykulak 4-1
6/15Thu6:30pm Warren United Armada FC Summer Rd Pidany 0-1
6/15Thu6:30pm GFSC 40 Bridgewater 4H Tzetzos 1-5
6/15Thu6:30pm Hillsborough United Clinton Town FC O40 Finn F Goldstein 1-1
6/15Thu6:30pm Hunterdon Union FC 40 New Providence Bard Mandell 1-3
6/15Thu6:30pm Vesper Ingredion 40 Howe #3 O.Doyle 0-0
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
6/22Thu6:30pm NJ Union Inter Glenside Turf Freeman 1-10
6/22Thu9:00pm Tewksbury Amici BRHS 1000   0-2
6/22Thu9:20pm Warren United Persepolis Bridgewater Municipal Turf Horincewich 1-3
6/22Thu6:30pm Mannion AC Stirling Snyder/GL/Passaic River Park O.Doyle 1-3
6/22Thu6:30pm GFSC 40 Rovers Dudderstat M.Erroude 0-2
6/22Thu6:30pm Hillsborough United Bridgewater 4H Santo 3-4
6/22Thu8:30pm New Providence Vesper Torpey Pidany 3-1
6/22Thu6:30pm Armada FC Hunterdon Union FC 40 Finn/Summer Rd N.Mykulak 3-1
6/22Thu6:30pm Clinton Town FC O40 Ingredion 40 Howe #3 Tzetzos 1-1
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
6/29Thu6:30pm Amici Inter Glenside Turf Mandell 0-2
6/29Thu8:30pm Warren United Tewksbury Torpey M.Erroude 0-2
6/29Thu8:15pm Persepolis AC Stirling Snyder Turf Rodhas 1-0
6/29Thu6:30pm Rovers NJ Union Duke Island Ashcroft 2-1
6/29Thu9:00pm Ingredion 40 Mannion BRHS 1000 Chung 1-4
6/29Thu6:30pm Bridgewater New Providence Bard Sali 2-1
6/29Thu6:30pm Vesper Armada FC Summer Rd Santo 1-7
6/29Thu6:30pm Clinton Town FC O40 Hunterdon Union FC 40 Finn/Summer Rd B.Doyle 3-0
6/29Thu6:30pm Hillsborough United GFSC 40 Clover Hill B.Clemente 4-2
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
7/6Thu7:45pm Inter Warren United Glenside Turf M.Erroude 7-1
7/6Thu6:30pm Bridgewater Armada FC Summer Rd Tzetzos 4-3
7/6Thu6:30pm Ingredion 40 Hillsborough United Singley Park Billy.E 0-2
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
7/13Thu6:30pm Tewksbury Inter Glenside Turf Rodhas 0-3
7/13Thu9:00pm Persepolis Mannion BRHS 1000 Freeman 0-2
7/13Thu8:15pm Amici AC Stirling Snyder Turf Tzetzos 6-0
7/13Thu8:00pm Warren United Rovers Mountain Park Chung 0-6
7/13Thu8:30pm Hillsborough United NJ Union 4H Horincewich 3-8
7/13Thu8:30pm Bridgewater Vesper Torpey Santo 5-0
7/13Thu6:30pm Ingredion 40 Hunterdon Union FC 40 Finn/Summer Rd B.Doyle 1-5
7/13Thu6:30pm New Providence Clinton Town FC O40 Finn F Givler 3-2
7/13Thu6:30pm Armada FC GFSC 40 Clover Hill   2-0
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
7/20Thu6:30pm AC Stirling Inter Glenside Turf Goldstein 1-4
7/20Thu8:30pm NJ Union Tewksbury Torpey Freeman 2-0
7/20Thu9:00pm Rovers Amici BRHS 1000 P.Mandell 4-7
7/20Thu6:30pm Mannion Warren United Meadowbreeze #1 B.Doyle 2-0
7/20Thu6:30pm Persepolis Hunterdon Union FC 40 Finn/Summer Rd N.Mykulak 0-0
7/20Thu6:30pm Bridgewater Clinton Town FC O40 Finn F Pidany  
7/20Thu6:30pm Vesper Hillsborough United Singley Park DosSantos 0-5
7/20Thu6:30pm GFSC 40 New Providence Bard Rodhas 0-4
7/20Thu6:30pm Armada FC Ingredion 40 Howe #3 Santo 5-1
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
7/27Thu8:30pm Amici NJ Union 4H Santo 7-1
7/27Thu8:15pm Warren United AC Stirling Snyder Turf Kelly 2-5
7/27Thu8:30pm Persepolis Tewksbury Torpey Billy.E 1-2
7/27Thu9:00pm Rovers Mannion BRHS 1000 Pidany 2-5
7/27Thu6:30pm Bridgewater Inter Glenside Turf Freeman 0-2
7/27Thu6:30pm Hillsborough United New Providence Bard Rodhas 2-3
7/27Thu6:30pm Armada FC Clinton Town FC O40 Finn F Mykulak 7-4
7/27Thu6:30pm Vesper Hunterdon Union FC 40 Finn/Summer Rd B.Clemente 0-5
7/27Thu6:30pm GFSC 40 Ingredion 40 Howe #3 Chung 0-7
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
8/3Thu6:30pm Warren United Inter Glenside Turf Rodhas 1-5
8/3Thu8:30pm Mannion NJ Union 4H Horincewich 2-5
8/3Thu8:15pm Tewksbury AC Stirling Snyder Turf Mandell 3-2
8/3Thu8:00pm Persepolis Rovers Mountain Park    
8/3Thu9:00pm New Providence Amici BRHS 1000 Billy.E 0-2
8/3Thu6:30pm Armada FC Bridgewater 4H Sali 1-1
8/3Thu6:30pm Hillsborough United Ingredion 40 Howe #3 N.Mykulak 4-0
8/3Thu8:30pm Clinton Town FC O40 Vesper Torpey Ashcroft 5-1
8/3Thu6:30pm GFSC 40 Hunterdon Union FC 40 Finn C B.Doyle 1-4
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
8/10Thu6:30pm Persepolis Inter Glenside Turf Mandell 2-5
8/10Thu6:30pm Warren United NJ Union Duke Island Rodhas 2-4
8/10Thu9:00pm Mannion Amici BRHS 1000 Sali 3-2
8/10Thu8:15pm Rovers AC Stirling Snyder Turf Rodhas 4-4
8/10Thu8:30pm Vesper Tewksbury Torpey Santo 0-3
8/10Thu6:30pm Bridgewater Hunterdon Union FC 40 Finn C O.Doyle 2-2
8/10Thu6:30pm Armada FC Hillsborough United Singley Park Santo 3-1
8/10Thu6:30pm New Providence Ingredion 40 Howe #3 Kilby 1-1
8/10Thu6:30pm Clinton Town FC O40 GFSC 40 Lenape #4 Flecca 5-2
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
8/17Thu6:30pm Mannion Inter Glenside Turf Kelly 0-2
8/17Thu9:20pm NJ Union Persepolis Bridgewater Municipal Turf Sali 7-1
8/17Thu9:00pm Warren United Amici BRHS 1000 Chung 0-2
8/17Thu8:30pm Rovers Tewksbury Torpey Pidany 2-4
8/17Thu8:15pm Clinton Town FC O40 AC Stirling Snyder Turf Tzetzos 5-5
8/17Thu6:30pm Ingredion 40 Bridgewater Duke Island Santo 0-0
8/17Thu6:30pm Hillsborough United Hunterdon Union FC 40 Finn C Pidany 1-3
8/17Thu6:30pm Armada FC New Providence Bard O.Doyle 2-1
8/17Thu6:30pm Vesper GFSC 40 Lenape #4 Billy.E 5-2
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
8/24Thu6:30pm Rovers Inter Glenside Turf Tzetzos 0-2
8/24Thu8:30pm AC Stirling NJ Union 4H Mandell 1-6
8/24Thu9:20pm Amici Persepolis Bridgewater Municipal Turf Chung 7-3
8/24Thu9:00pm Tewksbury Mannion BRHS 1000 Ashcroft 1-1
8/24Thu6:30pm Armada FC Warren United Meadowbreeze #1 DosSantos 4-2
8/24Thu6:30pm Bridgewater GFSC 40 Lenape #4 Pidany 3-1
8/24Thu6:30pm Clinton Town FC O40 Hillsborough United Singley Park Billy.E 1-1
8/24Thu6:30pm New Providence Hunterdon Union FC 40 Finn C Givler 4-2
8/24Thu8:30pm Ingredion 40 Vesper Torpey Santo 4-1
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore
8/31Thu6:30pm Amici New Providence Bard Kelly 2-0
8/31Thu8:30pm AC Stirling Tewksbury Torpey N.Mykulak 1-7
8/31Thu8:00pm Inter Rovers Glenside Turf Rodhas 2-0
DateDayTime AwayHomeFieldRefereeScore

Home | O30 | O40 | O48 | Fall | Playoffs | News | Directions | Contacts | Rules | Fees | Links | Archives

Copyright © 2017 Tri-County Soccer League. All rights reserved.